Pricey
Customer: $16.99 a pound is too expensive for this shrimp.
Me: You’re not paying full price, it’s on sale for $11.99.
Customer: Why are they $16.99?
Me: It costs more when they are peeled and deveined. Also they’re on sale for $11.99.
Customer: I don’t want them. That’s not market price.